مراسم عمامه گذاری - جشن غدیر (1397/06/07)

عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ(علیه السلام) قَالَ: عَمَّمَ رَسُولُ اللَّهِ(صلوات الله علیه) عَلِیّاً(علیه السلام) بِیَدِهِ فَسَدَلَهَا مِنْ بَیْنِ یَدَیْهِ وَ قَصَّرَهَا مِنْ خَلْفِهِ قَدْرَ أَرْبَعِ أَصَابِعَ ثُمَّ قَالَ أَدْبِرْ فَأَدْبَرَ ثُمَّ قَالَ أَقْبِلْ فَأَقْبَلَ ثُمَّ قَالَ هَکَذَا تِیجَانُ الْمَلَائِکَةِ.

«رسول خدا صلی الله علیه و آله با دست خود عمامه بر سر علی بن ابیطالب بست، و برای آن عمامه، دو دنباله، یکی را از پشت، و دیگری را از پیش رو قرار داد، و سپس فرمود: پشت کن! علی پشت کرد. و پس از آن فرمود: رو کن! علی رو کرد. 

رسول خدا رو به اصحاب خود نموده و گفت: تاجهای ملائکه اینگونه است». 

پ.ن:

شب عید غدیر خداوند توفیق داد و ملبس شدیم به لباس ت، و من تو اون مراسم حس عجیبی داشتم. انگار تازه متولد شده بودم و به یک زندگی جدیدی وارد شدم! ان شاءالله خداوند عنایت کنه و بتونم مراقب خوبی از هر نظر برای این لباس باشم و امیدوارم این لباس بهانه ای باشه برای اینکه تقوا، معرفت، علم، شوق و ارداه به خدمت، اخلاص و به معنای واقعی کلمه "سربازی واقعی حضرت ولیعصر(عج)" تو وجودم روز به روز بیشتر و بیشتر بشه. ان شاءالله.

شما هم برام دعا بفرمایید.

یاعلی(ع)

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : قَالَ ,علیه ,لباس ,ثُمَّ ,عمامه ,مراسم ,ثُمَّ قَالَ ,الله علیه ,علیه السلام ,عمامه گذاری ,مراسم عمامه ,مراسم عمامه گذاری
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کسب درامد آنلاین مشبک کاری نگار✔۰۹۱۳۱۶۹۴۸۲۴ tabligat001 Mario اطلاعات خاويار طراحی سایت و خدمات دیجیتال مارکتینگ Leo دیزل ژنراتور بسم الله الرحمن رحیم آموزش دفاع شخصی نوین